طب سوزنی الکتریکی Electroacupuncture

طب سوزنی الکتریکی نوعی طب سوزنی است که در آن جریان الکتریکی کوچکی از بین جفت سوزن های طب سوزنی عبور می کند. به گفته برخی از متخصصان طب سوزنی این عمل می تواند سلامت و تندرستی را بازگرداند، و به ویژه برای درمان درد مفید است.

استفاده توسط متخصصان طب سوزنی Use by acupuncturists

طب سوزنی الکتریکی کاملاً شبیه طب سوزنی سنتی است، زیرا همان نقاط در طول درمان تحریک می‌شوند. همانند طب سوزنی سنتی، سوزن‌ها در نقاط خاصی از بدن وارد می‌شوند. سپس سوزن‌ها به دستگاهی متصل می‌شوند که پالس‌های الکتریکی مداوم تولید می‌کند. در طب سوزنی الکتریکی هم زمان از دو سوزن استفاده می شود تا تکانه ها از یک سوزن به سوزن دیگر منتقل شوند. چندین جفت سوزن می توان به طور همزمان، معمولاً بیش از 30 دقیقه در هر بار تحریک شود

“طبق اصول طب سنتی چینی، بیماری زمانی ایجاد می‌شود که انرژی چی به‌درستی در سراسر بدن جریان نداشته باشد. طب سوزنی‌ تعیین می‌کند که انرژی چی ضعیف، راکد یا خارج از تعادل است، که نشان‌دهنده نقاطی است که باید تحریک شوند. طب سوزنی الکتریکی به ویژه برای شرایطی که در آن تجمع انرژی چی وجود دارد، مانند سندرم‌های درد مزمن، یا در مواردی که تحریک انرژی چی دشوار است، مفید است.
طب سوزنی الکتریکی نیز به روش های مختلف EA، الکترو-آکوپانکچر یا تحت عنوان عمومی الکتروتراپی گنجانده شده است.

طب سوزنی الکتریکی، انرژی را اندازه گیری می کند و بیماری ها را تشخیص می دهد. برخی از دستگاه ها در FDA به عنوان دستگاه های اندازه گیری پاسخ پوست (گالوانیکی )ثبت شده اند. طبق گزارش‌ها، دستگاه ها حدود 15000 دلار فروخته می‌شوند و برای تشخیص بیماری‌هایی از جمله «انگل‌ها، حساسیت‌های غذایی و محیطی، کمبودهای تغذیه‌ای و برای تشخیص آلرژی تبلیغ می‌شود.

تحقیق علمی Scientific research

استفاده از طب سوزنی الکتریکی در دامپزشکی نیز مورد مطالعه قرار گرفته است. بررسی ادبیات در مجله Animals نشان داد که در سگ‌هایی که آسیب نخاعی دارند، “الکترو سوزن می‌تواند یک درمان مکمل عالی برای کنترل درد بیماران دامپزشکی باشد.”

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *