کاربرد XBody

ایکس بادی (Xbody) یکی از جدیدترین متدهای ورزشی است که ورزشکاران حرفه‌ای از تمرینات آن برای چربی ‌سوزی و عضله ‌سازی استفاده می‌کنند. این ورزش نوپا در مدت کوتاهی توانسته نظر بسیاری از مربیان، ورزشکاران و مردم عادی را به سمت خود جلب کند. به طوری که امروزه در اغلب باشگاه‌های ورزشی مجهز تمرینات قدرتی و هوازی به وسیله دستگاه XBody انجام می‌شود. ورزش Xbody سرعت عضله‌ سازی در بدن را 5 برابر و سرعت چربی ‌سوزی را تا 3 برابر افزایش می‌دهد. اگر به دنبال تحریک جسمی و روحی بدن خود هستید، این ورزش جدید را در برنامه‌های تمرینی خود قرار دهید. با ما همراه باشید تا این ورزش را به طور کامل مورد بررسی قرار دهیم و مزایا و معایب و نقش آن در کاهش وزن و تناسب اندام را بیان کنیم.

ایکس بادی

Xbody چیست؟

Xbody یک ورزش جدیدی است که از تکنولوژی روز بهره برده و در آن از متد EMS (مخفف Electric Muscle Stimulation) استفاده می‌شود. این متد در واقع همان سیستم تحریک الکترونیکی عضلانی است و به وسیله جلیقه‌هایی که ورزشکاران بر تن می‌کنند، پالس‌های الکترونیکی از طریق دستگاه و به صورت مستقیم به عضلات بدن ارسال می‌شود. این جلیقه‌ها انعطاف ‌پذیری و عملکرد بسیار بالایی دارند و به وسیله الکترودها و کابل‌هایی که روی پوست قرار می‌گیرد، تکانه‌های الکتریکی به عضلات وارد می‌شود تا ماهیچه‌های بدن درگیر شود. شدت انقباضات الکتریکی با سیستم EMS در حدود 30 درصد بیشتر از انقباضات بدن در شرایط عادی است.

تحریک الکتریکی عضلات می‌تواند عملکرد ورزشکاران را بهبود ببخشد و برای افراد آسیب دیده نیز توانبخشی عضلانی انجام دهد. بنابراین شما با انجام ورزش Xbody می‌توانید در یک مدت زمان کم، میزان زیادی کالری بسوزانید.

تمرینات ایکس بادی چگونه است؟

همانطور که گفته شد، ایکس بادی یک ورزش مبتنی بر تکنولوژی و فناوری است که از جلیقه‌هایی در کنار دستگاه استفاده می‌کند که به جلیقه‌‌های Xbody شناخته می‌شوند. این جلیقه با اتصال به دستگاه EMS سبب تحریک الکتریکی عضلات شده و روند عضله‌سازی و چربی ‌سوزی را در کمترین زمان، سرعت می‌بخشد.

ورزشکاران در تمرینات Xbody معمولا در جلسات 20 دقیقه‌ای این ورزش را انجام می‌دهند که معادل 6 جلسه تمرینی عادی در باشگاه است. در حین انجام این تمرینات با سیستم EMS بدن بین 500 تا 700 کالری انرژی مصرف می‌کند. همچنین 1800 کالری نیز ظرف 48 ساعت بعد از جلسه تمرینی به دلیل ریکاوری عضلات بدن مصرف خواهد شد. در این ورزش دو نوع تمرین وجود دارد که به لاغری و کاهش وزن افراد کمک می‌کنند. این تمرینات شامل تمرینات قدرتی و هوازی است.

تمرینات قدرتی، افزایش متابولیسم بدن را هدف قرار می‌دهد، که اگر با رژیم غذایی مناسب همراه شود، به کاهش وزن و ایجاد توده عضلانی بدون چربی کمک می‌کند. همچنین تمرینات هوازی، سبب افزایش گردش خون در عضلات بدن و چربی‌ سوزی و هضم غذا می‌شود.

در صورتی این تمرینات را زیر نظر مربیان متخصص در ورزش Xbody و در باشگاه‌های مجهز به این تجهیزات ورزشی انجام دهید و رژیم غذایی مناسب را دنبال کنید، هر چه سریعتر به اهداف تمرینی خود خواهید رسید.

تمرینات ایکس بادی چگونه است

کاربرد XBody چیست؟

کاربردهای XBody تنها در امر ورزش و تمرینات عضلانی خلاصه نمی‌شود، بلکه از این سیستم در پزشکی و فیزیوتراپی برای کمک به توانبخشی، بهبود روند حرکتی بیماران، تقویت عضلات مفاصل استفاده می‌کنند. همچنین در بسیاری از مراکز سلامتی و زیبایی با هدف کاهش وزن، از سیستم ایکس بادی برای از بین بردن چربی‌های اضافی، اصلاح فرم و استایل بدن استفاده می‌شود. همچنین در بسیاری از ورزش‌های رقابتی نیز این سیستم کاربرد دارد.

دستگاه ایکس بادی چگونه کار می‌کند؟

دستگاه Xbody یک نوع تمرین کامل برای عضلات بدن با استفاده از سیستم EMS را فراهم می‌کند. در واقع

این دستگاه از الکترودهایی ساخته شده است که به سطح پوست متصل می‌شود تا با استفاده از ضربه‌های الکترونیکی سبب انقباض عضلانی و تحریک عضلات شود. این دستگاه با تحریک گروه‌هایی بزرگ از عضلات، به شما کمک می‌کند تا در مدت کوتاهی به ظاهر مناسب و ظریف دست پیدا کنید.

در یک مقایسه کلی باید گفت، زمانی که تمرینات سنتی را در باشگاه انجام می‌دهید، مغز پالس‌هایی را به سمت عضلات بدن ارسال می‌کند تا باعث تحریک عضلات شما شود. در این شرایط امکان برقراری ارتباط مناسب بین مغز و عضلات وجود ندارد و تمام عضلات برای رشد تحریک نمی‌شوند. اما با انجام تمرین با دستگاه Xbody باعث تقویت تمام گروه‌های عضلانی شده و به تقویت اتصالات عصبی محرک برای انجام حرکات عضلانی کمک می‌کند. در این عمل، امواج الکتریکی به طور مستقیم به اعصاب مغزی ارسال می‌شود و در این شرایط حتی عضلات ضعیف بدن نیز فعال می‌شوند. با تحریک بافت عضلانی نیاز آنها به مصرف انرژی بیشتر شده و حتی در حالت استراحت نیز کالری بیشتری را می‌سوزانند.

پس در صورتی که تمرینات ورزشی خود را با استفاده از تکنولوژی EMS و دستگاه ایکس‌بادی انجام دهید، نتایج یک تمرین 90 دقیقه‌ای را تنها در 20 دقیقه به دست خواهید آورد. دستگاه XBody، قابلیت نصب در باشگاه ورزشی، محیط منزل و دیگر مراکز درمانی برای بهبود عملکرد عضلانی بدن را دارد.

کاربرد XBody

در چه مراکزی از دستگاه XBody استفاده می‌کنند؟

همانطور که پیشتر گفته شد، با توجه به پیامدهای مثبتی که تمرینات ورزشی با دستگاه ایکس بادی به دنبال دارد، امروزه انجام این ورزش تنها به سالن‌ها و باشگاه‌های ورزشی محدود نمی‌شود. بلکه در بسیاری از مراکز توانبخشی، فیزیوتراپی، پزشکی، مراکز زیبایی و سلامتی و همچنین در ورزش‌های رقابتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مزایای انجام ورزش ایکس بادی

این ورزش از یک شیوه موثر برای کاهش وزن و سایز، چربی‌ سوزی، اصلاح فرم و استایل بدن و همچنین افزایش آمادگی جسمانی در افراد مختلف استفاده می‌کند. ورزشکاران حرفه‌ای بدنسازی برای بهبود قدرت، سرعت و هرچه بهتر شدن فرم عضلات خود از تمرینات ایکس‌بادی بهره می‌گیرند. زمانی که عضلات بدن به واسطه ورزش XBody فعال می‌شوند با افزایش گردش خون، هماهنگی مناسبی بین اعضای بدن و پوست ایجاد می‌شود و انعطاف‌پذیری عضلات نیز افزایش می‌یابد. همچنین این ورزش باعث می‌شود تا چربی‌های اضافی انباشته شده در بدن به سرعت کاهش یابند و فرد بعد از اتمام تمرینات، احساس آرامش، نشاط و راحتی کند.

بنابراین انعطاف ‌پذیری بیشتر بدن و احساس سلامت از مهم‌ترین مزایایی است که در تمرینات XBody می‌توانید به سادگی تجربه کنید. بسیاری از مربیان در باشگاه‌ها یا مراکز سلامتی و زیبایی روی زاویه‌های زیبایی و تناسب اندام مانند فرم دادن به بدن به روش تشکیل عضلات با سوزاندن و کاهش چربی تمرکز می‌کنند. همچنین با تحریک متابولیسم و افزایش سوخت و ساز بدن و تحکیم بافت‌های عضلانی باعث زیباسازی اندام می‌شوند.

بر این اساس از مزایای انجام برنامه تمرینی ورزش ایکس‌بادی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • افزایش سوخت و ساز بدن به صورت روزانه
 • از بین بردن چربی‌های انباشته شده در بدن
 • کمک به سلامت پوست و زیبایی
 • ترمیم و درمان آسیب‌دیدگی‌های ناشی از ضعف عضلانی در قسمت‌های مختلف بدن مانند گردن، زانوها، کمر و غیره.
 • کمک ایکس بادی به بازگشت به تناسب اندام پس از بارداری
 • بهبود فرم و استایل بدنی
 • تقویت عضلات پیرامون مفاصل در جلسات توانبخشی
 • اعمال فشار کم و عدم نیاز به استفاده از وزنه‌های سنگین در تمرینات ورزشی
 • افزایش قدرت و استقامت بدنی
 • قابل استفاده برای افراد دچار آسیب دیدگی
 • عدم محدودیت جنسیت، وزن و سایز
 • مناسب افراد بالای 18 سال سن

مزایای ایکس بادی

 

فواید دستگاه ایکس بادی

بر اساس پژوهش‌های بسیاری که در موسسات تحقیقاتی پیشرفته اروپایی در زمینه تاثیرات ورزش با دستگاه  XBody در زمینه سلامت، زیبایی، چربی‌ سوزی و تناسب اندام انجام شده است، از فواید استفاده از این دستگاه در تمرینات ورزشی قدرتی و هوازی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

جلوگیری از پوکی استخوان

تمرینات XBody یک ورزش عالی برای کسانی است که با مشکلات سیستم اسکلتی درگیر هستند. البته این تمرینات می‌توانند به عنوان یک ابزار پیشگیری نیز مورد استفاده قرار گیرند. در واقع انجام فعالیت‌های فیزیکی منظم و کاربردی، یکی از راه‌های جلوگیری از پوکی استخوان است. در هنگام انجام تمرینات XBody ، عضلات عمیق اسکلتی بدن تحریک می‌شوند تا به تقویت عضلات و استخوان‌هایی که بدن را راست و ایستاده نگه می‌دارند، کمک کنند.

درمان کمردرد

امروزه اغلب افراد در سنین مختلف از کمر درد رنج می‌برند. این مشکلات به دلیل عدم حفظ تعادل در عضلات پوسچرال پشتی، شکم یا کف لگن رخ می‌دهد. ایکس‌بادی می‌تواند به طور خاص این گروه‌های عضلانی را که در حالت معمول به سختی قابل دسترس هستند، را تمرین دهد و انعطاف‌پذیری آنها را افزایش دهد.

اصلاح نحوه‌ ایستادن

بسیاری از افراد به دلیل ضعف عضلانی و اشتباهات حرکتی با مشکل نحوه ایستادن و راحتی در این شرایط روبرو هستند. ایکس بادی به این افراد کمک می‌کند تا نحوه ایستادن خود را با افزایش قدرت عضلانی اصلاح کنند. در واقع ایکس‌بادی با استفاده از تمرینات منظم و تحریک الکترونیکی عضلانی سبب فعال شدن عضلات تثبیت کننده و عضلات پوسچر که از ستون فقرات، لگن، کمربند شانه، زانوها و پاها پشتیبانی می‌کند، شود. خود این اتفاق کمک بسیار زیادی به بهبود نحوه ایستادن می‌کند.

چربی ‌سوزی و کاهش سایز اندام‌های بدن با تمرینات ایکس بادی

در هر جلسه تمرینی XBody چون عضلات به صورت موثر و بهینه چندین برابر ورزش عادی انرژی مصرف می‌کنند، سبب چربی ‌سوزی و کاهش سایز اندام‌های بدن می‌شود. در واقع بعد از هر جلسه تمرینی عضلات بدن تا 72 ساعت در وضعیت ریکاوری باقی خواهند ماند و با مصرف انرژی زیاد، بدن ورزشکار در بهترین وضعیت برای چربی ‌سوزی قرار می‌گیرد.

رسیدن به تناسب اندام پس از زایمان و بارداری

تمرینات ایکس‌بادی می‌تواند به مادران باردار کمک کند تا پس از زایمان دوباره تناسب اندام خود را به دست آورند. عضله‌سازی و تمرینات هوازی می‌توانند از طریق افزایش متابولیسم و سوخت ساز و بدن، علاوه بر رسیدن به لاغری پیش از دوران بارداری، سبب افزایش سطح مصرف انرژی و کالری ‌سوزی شوند. علاوه بر این، هر جلسه‌ تمرینی ایکس‌بادی، کمترین زمان را از مادران جوان دارای نوزاد می‌گیرد تا فرصت ورزش در محیط دوستانه را دوباره به دست آورند.

تقویت عضلات و آمادگی جسمانی

تمرینات XBody باعث تقویت و ایجاد هماهنگی بین اندام‌های عصبی، عضلات و رشد توان به کارگیری آنها در انواع ورزش‌های سرعتی، قدرتی و انفجاری می‌شود. در واقع با متد تمرینی ایکس ‌بادی ورزشکار حرفه‌ای تا مبتدی می‌تواند با حداقل فشار به مفاصل و تاندون‌ها، بدون ریسک آسیب‌دیدگی، بیشترین فشار تمرینی را برای رشد به عضلات وارد کند.

کمک به درمان مشکلات پوستی و سلولیت

تمرینات منظم XBody می‌تواند میزان گردش خون روی سطح پوست را افزایش دهد و به فرم‌دهی مجدد و نرم شدن بافت‌های زیرجلدی پوست کمک ‌کند. همچنین انقباض عضلانی یکی از موثرترین روش‌های درمانی برای در مبارزه با سلولیت و مشکلات پوستی مختلف است. در واقع تحریک پوست با فرکانس پایین دستگاه ایکس‌بادی می‌تواند گردش خون در محل مورد نظر را افزایش دهد و غدد لنفاوی و عروق لنفاوی را برای بازسازی پوست تحریک کند.

فواید ایکس بادی

عوارض و معایب ایکس بادی

از آنجایی که دستگاه XBody با تحریک الکترونیکی و ارسال پالس‌های الکتریکی کار می‌کند، بسیاری افراد این تصور را دارند، عوارض جانبی آن بسیار زیاد است. در صورتی که واقعیت ماجرا چنین نیست و این دستگاه از از تکنیک‌های فیزیوتراپی بهره برده است و جریان الکتریکی فقط می‌تواند عضلات اسکلتی رشته‌ای بدن را فعال کند. پس دستگاه ایکس‌بادی تمام اعضای بدن مانند سیستم قلب و عروق را هدف قرار نمی‌دهد و تنها ماهیچه‌ها و عضلات را درگیر می‌کند. براساس تحقیقات پزشکی انجام شده، جریان الکتریکی دستگاه ایکس‌بادی ضرری برای بدن ندارد، بلکه می‌تواند پروسه درمان را سرعت ببخشد.

البته برای تنظیم مناسب جریان‌های الکتریکی و جلوگیری از مختل شدن سیگنال‌های خود بدن در برابر سیگنال‌های الکتریکی ضعیفی که دستگاه EMS از طریق الکترودها به بدن هدایت می‌کند، باید استفاده از این دستگاه باید تحت نظارت و در حضور فرد متخصص مورد استفاده قرار گیرد.

انجام تمرینات ایکس‌بادی برای چه کسانی مناسب است؟

تمرینات ایکس ‌بادی هیچ محدودیتی برای افراد ایجاد نمی‌کند اما در صورت ابتلا به بیماری‌های خاص بهتر است قبل از ورود به این ورزش با پزشک معالج خود مشورت کنید. بنابراین هر یک از افراد زیر به فراخور نیاز خود می‌توانند از ورزش ایکس‌بادی استفاده کنند:

 • مربیان شخصی، باشگاه‌ها و مراکز زیبایی می‌توانند از این ورزش برای کاهش سایز و چربی‌سوزی بدن جهت رسیدن به تناسب اندام استفاده ‌کنند.
 • ورزشکاران حرفه‌ای جهت بهبود سطح مهارت‌های جسمی مورد نظر خود می‌توانند از این ورزش بهره ببرند.
 • مراکز درمانی و توانبخشی نیز جهت انجام فعالیت‌های اختصاصی و تقویت ماهیچه‌های کنار مفاصل می‌توانند از این تکنولوژی استفاده می‌کنند.

انجام تمرینات ایکس بادی برای چه کسانی مناسب نیست؟

سیستم EMS یک تمرین برای کل بدن است که هیچ عوارض جانبی و مضر شناخته شده‌ای ندارد. به خصوص اگر فردی سالم و ورزشکار هستید حتما از روش صحیح تمرینات XBody استفاده ‌کنید.

در صورت استفاده نادرست از تجهیزات ورزشی سنتی نیز امکان ورود آسیب به عضلات شما وجود دارد. به همین منظور بسیاری از متخصصان سلامت مانند فیزیوتراپیست‌ها و پزشکان دردشناسی و حرکت شناسی از این تمرینات ورزشی با ایکس‌بادی به عنوان حرکت درمانی مفید استفاده می‌کنند. در صورتی که سابقه بیماری زمینه‌ای دارید، به منظور جلوگیری از بروز مشکلات شدیدتر، قبل از استفاده از EMS با پزشک معالج خود مشورت کنید. پزشک با توجه به شرایط فیزیکی شما برای انجام این ورزش تصمیم‌گیری می‌کند تا متوجه شوید که آیا آمادگی لازم برای حضور در تمرینات را دارید یا خیر.

برخی از افرادی که ممکن است تمرینات ایکس‌بادی برای آنها پرخطر باشد، شامل موارد زیر است:

 • بیماران قلبی و عروقی
 • بیماران دارای دستگاه ضربان‌ساز قلب
 • بیماران مبتلا به ترومبوز
 • زنان باردار
 • افراد مبتلا به بیماری صرع

عضلات درگیر در ایکس‌بادی کدام است؟

در متد ورزشی ایکس بادی تمام عضلات مورد هدف هر 4 ثانیه یک بار در معرض دریافت پالس‌های الکتریکی قرار می‌گیرند. از جمله این عضلات می‌توان به عضلات لات اعم از قسمت پشت کمر تا زیر قفسه سینه، عضلات وسط کمر، عضلات پایین کمر، ماهیچه‌ها، عضلات چهار قلوها، عضلات دوسر بازویی‌ها، عضلات شکمی، ماهیچه‌های پکتورال و غیره اشاره کرد. به همین دلیل چون سطح درگیری عضلات در تمرینات ایکس‌بادی بسیار گسترده است، فرایند عضله‌سازی در این سبک ورزشی، روند سریع‌تری در مقایسه با تمرینات قدیمی دارد. بنابراین افراد هر چه سریع‌تر به نتیجه دلخواه خود خواهند رسید.

تاثیر ایکس‌ بادی بر لاغری

همانطور که گفته شد، یکی از کاربردهای اساسی متد EMS، کاهش وزن است که با افزایش سوخت و ساز بدن و مصرف بالای انرژی همراه است. پس اگر دوست دارید با کاهش سطح چربی و تقویت عضلات بدن خود به اندام ایده‌آل برسید، حتما این روش تمرینی را در برنامه ورزشی هفتگی خود قرار دهید. میزان تاثیرگذاری این ورزش بر لاغری به حدی زیاد است که افراد در چند جلسه اول تغییرات محسوسی را در کاهش سایز خود مشاهده خواهند کرد. حتی افرادی که استعداد چاقی دارد و بخش‌های مختلفی از بدن آنها دچار چاقی موضعی شده است نیز با تمرینات هوازی و قدرتی XBody می‌توانند به کاهش وزن، چربی سوزی و لاغری برسند.

مدت زمان مورد نیاز برای مشاهده اثرات ایکس‌بادی بر بدن چقدر است؟

همان طور که اشاره شد، در صورتی که به طور مستمر و منظم به انجام فعالیت‌های ورزشی با ایکس‌بادی مشغول شوید، حتی در چندین جلسه اول نیز می‌توانید تغییر محسوس را در اندام‌های بدن خود احساس کنید. اما در حالت کلی با گذشت حداقل 4 تا 6 هفته در دوره‌های یک تا دو روزه برای انجام فعالیت‌های ورزشی با دستگاه ایکس بادی، کاهش سایز در اثر چربی سوزی، بهبود آمادگی جسمانی و سلامت و زیبایی پوست خود را مشاهده خواهید کرد.

البته زمان تحقق این اهداف بستگی به شرایط فیزیکی، سلامت اندام‌ها و رژیم غذایی افراد نیز دارد. پس برای مشاهده نتایج ملموس و قابل ملاحظه، هر هفته حداقل یک بار در جلسه ۲۰ دقیقه‌ای XBody برای انجام تمرینات مورد نظر حاضر شوید و سخت تلاش کنید.

رژیم غذایی مناسب ایکس‌ بادی

ایکس‌بادی و متد EMS مزایای فراوانی برای سلامتی دارد و می‌تواند به لاغری شکم و پهلو کمک کند. اما با توجه به اینکه در این ورزش، تعداد زیادی از عضلات بدن درگیر می‌شود، میزان ساخت و ساز بدن نیز افزایش می‌یابد، بنابراین پیروی از رژیم غذایی مناسب می‌تواند میزان اثربخشی تمرینات آن را افزایش دهد.

امروزه نقش رژیم غذایی مناسب در تناسب اندام بر کسی پوشیده نیست. اما انتخاب رژیم غذایی سختگیرانه نیز کاری بسیار خطرناک است و عوارضی مانند ضعف و خستگی، کمبود مواد غذایی و غیره را به همراه دارد.  پس لازم است، افراد در همه شرایط، رژیم غذایی متنوع و سالمی را دریافت کنند تا از تمام گروه‌های اصلی مواد غذایی به نسبت درست استفاده شده باشد. متخصصان همواره توصیه می‌کنند افراد ورزشکار و غیر ورزشکار از میوه، سبزیجات، غلات کامل، محصولات لبنی کم چرب و پروتئین‌های بدون چربی مانند حبوبات، آجیل، دانه‌ها در برنامه غذایی روزانه خود استفاده کنند. پس همراه با ورزش ایکس‌بادی می‌توانید با مصرف غذاهایی که سوخت و ساز بدن را افزایش می‌دهند، به تاثیرگذاری بیشتر این ورزش کمک کنید.

مواد مغذی مورد نیاز برای ورزش ایکس‌بادی

از جمله برنامه غذایی و مواد مغذی مورد نیاز برای ورزش ایکس‌بادی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مصرف مایعات زیاد

در تمرینات ایکس ‌بادی به دلیل افزایش سوخت و ساز بدن، زمینه از دست آب در اندام‌های بدن نیز فراهم می‌شود. پس با نوشیدن مایعات به ویژه آب قبل، حین و بعد از تمرینات  XBody را نباید هرگز فراموش کنید تا به بدن آسیبی وارد شود. در این رابطه مصرف آب پرتقال چون حاوی مقادیر زیادی هیدروکربن است، در زمان انجام این فعالیت‌های ورزشی را در اولویت قرار دهید.

ضرورت مصرف فیبر زیاد برای انجام تمرینات ایکس بادی

از دیگر مواد غذایی مورد نیاز بدن در زمان انجام ورزش ایکس‌‌بادی، فیبرها هستند. با توجه به کالری سوزی بالا در این ورزش نیاز است که در سبد غذایی خود حتما سبزیجات، نان و غلات را قرار دهید.

مصرف منابع پروتئین

چون امکان ورود آسیب به بافت‌های ماهیچه‌ای در زمان انجام فعالیت‌های وجود دارد، دریافت منابع پروتئین به بازسازی مجدد آنها کمک زیادی می‌کند. البته مصرف پروتئین باعث افزایش جذب آب از روده‌ها شده و سبب تسریع روند جذب پروتئین از ماهیچه‌های بدن می‌شود. همچنین دریافت پروتئین بر بهبود عملکرد سیستم ایمنی تاثیر مستقیم می‌گذارد.

کربوهیدرات‌ها

مصرف مواد غذایی حاوی کربوهیدرات‌ به افزایش انرژی و متابولیسم بدن در افرادی می‌شود که با متد ایکس‌بادی ورزش می‌کنند. ذخایر کربوهیدرات به کالری ‌سوزی بهتر و تسریع روند لاغری نیز کمک زیادی خواهد کرد.

سخن پایانی

در آخر باید گفت امروزه تکنولوژی در عرصه ورزش نیز به کمک افراد کم‌تحرک، چاق و آسیب دیده آماده است تا با صرف کمترین زمان برای انجام تمرینات ورزشی، بتوانند زندگی سالم را در طول عمر خود تجربه کنند. پس با انجام تمرینات منظم، منسجم و هدفمند با دستگاه ایکس ‌بادی به لاغری، کاهش وزن و تناسب اندام مورد نظر خود فکر کنید و با از بین بردن تراکم چربی‌ها، به فرم و استایل مورد نظر خود برسید. در این مقاله سعی کردیم شما را با متد ورزشی XBody، مزایا و معایب، میزان تاثیرگذاری آن بر لاغری و رژیم غذایی مناسب با این تمرینات ورزشی را بیان کنیم، امیدواریم که محتوای ارائه شده مورد نظر شما کاربران گرامی قرار گرفته باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *