ورزش در این دوران ممکن است برای برخی از خانم ها درد شکمی و بی حالی و بی حوصلگی بیارد ولی پیشنهاد میشه بنا به دلالیل زیر ورزش در این دوران را امتحان کنید:

بهبود حال روحی:

یکی از مهم‌ترین تاثیرات ورزش کردن بر بدن، افزایش هورمون دوپامین، سروتونین و سایر هورمون‌هایی است که به آن‌ها هورمون‌های شادی می‌گویند. این هورمون.ها احساس افسردگی در افراد را کاهش داده و سبب می‌شوند روحیه بهتری داشته باشند.

کاهش دردهای قاعدگی:

یک تاثیر ورزش در دوران قاعدگی، کاهش درد در این دوران است. با این‌حال بسیاری از افراد به دلیل درد زیادی که به‌خصوص در روزهای اول قاعدگی دارند، ورزش کردن را کنار می‌گذارند؛ اما در اغلب موارد کسانی که به‌طور مرتب ورزش می‌کنند، متوجه می‌شوند درد کمر و گرفتگی عضلات آن‌ها کاهش پیدا می‌کند.

بهبود خستگی:

بسیاری از خانم‌ها در زمان قاعدگی کاهش انرژی و احساس خستگی را تجربه می‌کنند که به دلیل تغییرات به وجود آمده در هورمون‌های بدن است. به همین دلیل داشتن فعالیت بدنی منظم و ادامه دادن آن در زمان قاعدگی، می‌تواند در کنار بهبود حالات روحی، به بهبود خستگی نیز کمک کند.

تاثیر ورزش در دوران قاعدگی:

اگر به‌صورت منظم ورزش کنید، با قرار گرفتن در سیکل قاعدگی نیز بدن نشاط و سلامت خود را حفظ می‌کند برخی افراد تصور می‌کنند انجام برخی از انواع تمرینات و ورزش‌ها ممکن است برای آن‌ها ضرر داشته باشد؛ برای مثال برخی بدنسازی، انجام حرکات یوگا و…

ورزش‌های سبک و انجام حرکت کششی:

با توجه به اینکه در سیکل قاعدگی خانم‌ها اغلب دچار گرفتگی‌های عضلانی و درد می‌شوند، انجام چند حرکت کششی در طول روز و به‌صورت منظم می‌تواند به آن‌ها کمک کند تا از تاثیرات این حرکات در کاهش گرفتگی عضلات، بهره ببرند.

ورزش بدنسازی در دوران قاعدگی:

برای مثال ورزش بدنسازی در دوران قاعدگی مشکلی ایجاد نمی‌کند، به شرطی که افراد پیش از آن نیز به‌صورت منظم ورزش بدنسازی انجام داده باشند تا در طی انجام حرکات این ورزش به بدن آ‌نها فشاری وارد نشود. کسانی که ورزش بدنسازی را با شدت بالایی انجام می‌دهند، ممکن است دچار تأخیر در قاعدگی شوند

رژیم غذایی و ورزش در دوران قاعدگی:

رژیم غذایی و ورزش در دوران قاعدگی را تنها محدود به این دوران نکرده و به‌صورت منظم آن را حفظ نمایید. یک رژیم لاغری اصولی به کمک تحرک کافی، می‌تواند سبب شود سلامت جسمانی خود را افزایش داده و هورمون‌های خود را تنظیم نمایید و همچنین از ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها همچون سندروم تخمدان پلی کیستیک ویا تنبلی تخمدان پیشگیری کنید.
یکی از نکات مهمی که هنگام ورزش کردن نباید از آن غافل شوید و اهمیت آن در دوران قاعدگی افزایش پیدا می‌کند، توجه به هیدراته شدن بدن در طی روز است که تنها با نوشیدن آب کافی و‌یا نوشیدنی‌های هیدراته می‌توانید به آن دست پیدا کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *