کرایولیپولیز روشی است که برای لاغری موضعی و بسیار بی خطر است که در بعضی از مراکز لاغری انجام میشود و توسط FDA تایید شده است در روش کرایولیپولیز برای از بین بردن سلولهای چربی از دمای انجماد استفاده می کنند. در این روش، سرما به جز سلولهای چربی به سلولهای دیگر آسیب نمی رساند، سلولهای یخ زده به مرور کوچک می شوند و طی مدت چند ماه از طریق کبد از بدن دفع می شوند. از آنجایی که سلولهای چربی مجددا تولید نمی شوند، می توان انتظار داشت که سایز کاهش یافته بدن و لاغری موضعی در ناحیه تحت درمان، برای همیشه برای فرد بماند. این روش به ویژه برای برآمدگی چربی در شکم فوقانی و تحتانی، نواحی پهلو بازوها و ران های داخلی و خارجی موثر است.
معمولاً بیماران بعد از اولین درمان در یک منطقه هدفمند ، حدود 20٪ چربی را از دست می دهند.
اگر به درمان بیشتری نیاز دارید ، پزشک متخصص حداقل یک ماه بعد از جلسه اول، یک درمان دوم را توصیه می کند.
تغییرات معمولاً بعد از 2 هفته قابل مشاهده هستند. اما اثر کامل یک جلسه کرایولیپولیز بعد از 2-4 ماه قابل مشاهده است.
اگر شما یک اندام مناسب دارید ولی در برخی از مناطق بدنتان برآمدگی چربی سفت و یا سلولیت وجود دارد، که به ورزش یا رژیم غذایی سالم پاسخ نمی دهند و همچنین لزوماً نیازی به جراحی ندارند، می توانید از این روش استفاده کنید. این نواحی شامل بازوها، کتف، خط سوتین، شکم و پهلو، ران ها و باسن می باشد

منع استفاده :

افراد باردار یا شیرده، افرادی که مستعد ابتلا به خونریزی شدید هستند و افرادی که چاقی درجه 2 به بالا دارند و بیماران قلبی برای استفاده از این دستگاه غیرتهاجمی برای لاغری موضعی مناسب نیستند.

پس از درمان ، توصیه می شود رژیم غذایی سالمی داشته باشید، آب زیادی بنوشید و آن را با ورزش منظم تکمیل کنید تا وزن ایده آل حفظ شود.
کرایولیپولیز یک روش غیر تهاجمی است، بنابراین نیازی به بیهوشی یا دارو ندارد این بدان معنی است که میزان عوارض و عوارض جانبی نسبت به روشهای تهاجمی مانند لیپوساکشن بسیار پایین است.

ولی ممکن است هنگام انجام کرایولیپولیز و بعد از آن عوارض جانبی موقت زیر را تجربه کنید:

– ورم
– کبودی
– قرمزی پوست
– درد موضعی
– حساسیت
– بی حسی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *